Kruidenbuurt update augustus 2020

Wat speelt er in de Kruidenbuurt? Hieronder een kleine greep uit onderwerpen die wij in behandeling hebben.

 • Golfplaten dakjes doorzonwoningen
  We hebben een vraag gesteld bij Vestia voor inzicht in een project uit het verleden : “vervangen golfplaten dakjes “. Wij willen weten wanneer en of deze actie is gedaan. Tevens vragen wij welk materiaal gebruikt is. We wachten dit antwoord af.
 • Asbest test golfplaten dakjes doorzonwoningen
  Omdat er zoveel onduidelijkheid is rondom het materiaal van de golfplaten dakjes en er zoveel verschillende en tegenstrijdige verhalen de ronde doen hebben wij een  laboratorium bereid gezonden een sample te testen voor ons.  Dit is niet gratis maar wel voor een hele mooie prijs.
 • Vervangen riolering?
  We weten (en dat zien we bijvoorbeeld in de grasbuurt) dat Rotterdam een grootschalig project uitvoert voor de vervanging van het riool. Nu is onze wijk “pas” opgeknapt en zullen wij niet voorin de planning staan voor de uitvoer van dit project. Echter hebben we wel de vraag uitgezet wanner dit gaat spelen voor onze wijk.
  Voordelen van dit project kunnen zijn :
  • Gescheiden afvoer hemelwater/ riool
  • Per huishouden eigen aansluiting op riool.
 • Rioolfonds
  Voor zolang er nog huurders zijn in uw blok kunt u als koper aanspraak maken op de ontstoppingsdienst RRS. Heeft u in uw koopcontract staan dat u aan dit fonds meedoet en RRS geeft u aan niet in het systeem terug te kunnen vinden, willen wij dit weten. Wij geven dit dan door aan ons contactpersoon bij Vestia om dit recht te (laten) trekken. Loopt u tegen andere muren op met betrekking tot ontstoppen, willen wij dit ook graag weten. Dit doen wij voor de gehele wijk, koop of huur van alle typen woningen.
 • Onderhoud achterpaden
  Nog steeds vernemen wij verhalen dat het achterpad van de gemeente zou zijn. Dit is een hardnekkige misvatting. De helft van het pad achter uw huis is van u en behoort tot uw perceel. U bent dan ook zelf verantwoordelijk voor het onderhoud voor uw deel van het achterpad.  Valt er iemand op uw deel van het achterpad door een verzakking of begroeiing, bent u verantwoordelijk voor de letselschade. Kijk op https://kruidenbuurt.nl/faq/achterpaden/ voor meer informatie.
 • (hoe goed) kent u uw buren?
  In deze coronatijd, waarbij veel mensen thuis zijn/werken, wordt er vaak gesproken over verdraagzaamheid en hulp aan buren/buurtgenoten. Maar hoe goed kent u uw buren ? Gaat u goed met uw buren om of toch liever niet? En waarom? Deze enquête geeft ons inzicht in “buren-status” in de Kruidenbuurt en is volledig anoniem. https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=45vaoy9-VEK1E-L3XbhYWeqzk3Zntc1GsGU5j7PdcvhURUQ1RzRSM1pTRTZHUlM2WkY1TjNTSjNYMy4
 • Heeft u onderwerpen?
  Heeft u een (kruidenbuurt)onderwerp of een suggestie waarvoor u graag aandacht wil vragen ? Laat het ons weten via https://kruidenbuurt.nl/contact
 • Wij zoeken vrijwilligers:
  • Een website beheerder
  • Een contactpersoon Rioolfonds (wijkbreed)
  • Een contactpersoon voor huurders

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deel:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Meer nieuws

Contact rioolfonds gezocht

Wij zijn op zoek naar een vrijwilliger die zich wil inzetten voor het onderwerp “collecteurriool / rioolfonds in de Kruidenbuurt”. U houdt contact met de

(Hoe goed) kent u uw buren?

In deze coronatijd, waarbij veel mensen thuis zijn/werken, wordt er vaak gesproken over verdraagzaamheid en hulp aan buren/buurtgenoten. Maar hoe goed kent u uw buren

Kruidenbuurt Forum

We merken dat er behoefte is aan kennisdeling. Sociale media zoals Facebook, Nextdoor of een app-groep zijn hier niet echt handig voor. De sociale media

Steun ons

Met uw donatie draagt u de Kruidenbuurt een warm hart toe en helpt u ons om ons te kunnen blijven inzetten voor de Kruidenbuurt. Uw gift is meer dan welkom en we zijn al met elke euro blij.

NL96 INGB 0009 3748 94
T.n.v.  Bewonersorganisatie Kruidenbuurt